Tréninky Lunienne Naeryen

Goto down

Tréninky Lunienne Naeryen

Příspěvek pro Lunienne Naeryen za Fri Nov 02, 2018 11:36 am

Místo: Dračí Pláně - někdo za městem Tregaron

Pořadí: Lunienne

Počasí: Chladné ráno, vlhko.
Rozhodla se, že dnes půjde trénovat. Už dlouho se k tomu nemohla dostat, protože byla velmi zaneprázdněná spoustou papírování a podobných věcí. Naštěstí si našla chvilku a rozhodla se trochu potrénovat magii a možná i svou výdrž. Uvidí, jak moc se jí bude, nebo nebude dařit. Nero samozřejmě šel s ní, aby jí v případě krajní nouze nějak pomohl. Nechtěl, aby se toulala sama vez stráží a neozbrojená někde za městem. Co kdyby ji přepadli nějací loupežníci? Ještě k tomu, když se na konferenci řešilo vytváření nových sabotážních skupin. No, moc růžové to teď není, ale také hlavně proto chce být Lunienne připravená kdykoli ubránit sebe nebo své blízké. Protáhne se a stoupne si na lehce ztrouchnivělý pařez stromu. Nero si sedne vedle ní, aby jí měl neustále na očích a Lunienne zavře oči. Není zvyklá svou magii používat pro tyto účely. Už dlouho nemusela nikde bojovat, tudíž ani utíkat někam do bezpečí. Soustředí se a kolem nich se objeví mlha, která ale není tak hustá, aby Lunienne z druhého konce palouku, který není moc velký, nebyla vidět. Byla zvyklá, že dlouho tuhle schopnost nedokáže udržet. Její výdrž nebyla zrovna z nejlepších a dost ji to omezovalo ve spoustě věcech. Až se to naučí mít více pod kontrolou, tak bude jistě zvládat lépe i vyslýchání zajatců. Sevře víčka pevněji a zatne čelisti. Soustřeď se. Nabádá samu sebe. Vyšla z formy. Mlha zhoustne a začne se rozpínat. Zanedlouho dorazí na konec paloučku a zastaví se. Lunienne chtěla, aby se rozprostřela ještě dál mezi stromy, ale mlha se ne a ne pohnout. No tak. Zamračí se a snaží se mlha donutit, aby ji poslouchala. Tep srdce se jí dvakrát zrychlil, protože něco jiného je mlhu vyslat v obranné reakci a reflexem, než se ji snažit donutit dělat to, co ona chce. Bez toho, aby na ni cokoli útočila a ona se nesnažila utéct. Proto to považuje za dobrý trénink jak magie, tak výdrže, protože je to pro ni celkem náročné.
Zrychleně dýchá a kolena se jí začínají třást. Podařilo se ji rádius mlhy ještě o půl metru rozšířit, ale cítí, že jí docházejí síly. Problémem je to, že tu mlhu kolem sebe drží teprve necelou půl minutu a už se začíná cítit unavená. "Ještě chvilku." Srdce jí buší a zřetelně cítí jeho tlukot ve svých spáncích. Stiskne čelisti ještě o něco víc a nespokojeně zabručí. Podvědomě se zachumlá do své šály, protože dneska opravdu není moc teplo. Záměrně si vybrala tohle vlhké ráno, protože pro ni bude snazší mlhu udržovat. Ještě k tomu v lese. Uplynula minuta a půl a Lunienne se podlomí kolena a kdyby ji Nero nezachytil, tak by si natloukla nos o ten tvrdý pařez. Jak Lunie ztratila soustředění, mlha se začne rozplývat a zanedlouho se zcela ztratí. Vydržela déle, než předpokládala, ale už teď je tak unavená, že je ráda, že sem nešla sama. Když tohle bude dělat pravidelně, tak jí to brzy půjde ještě lépe, ale... Už chápe, proč vojáci musí cvičit denně. Kdyby cvičili jednou za měsíc, nebylo by jim to k ničemu. Stejně jako jí. Měla by si najít čas na cvičení pravidelně. Stále jí buší srdce a zrychleně dýchá. Příště určitě vydrží déle. Věří tomu. Nechce to nijak přehánět. Za Nerovi pomoci se mu vyhoupne na huňatý hřbet a uvelebí se tam. "Děkuji, žes sem se mnou šel. Příště to bude lepší, určitě." Pohlaví ho po husté srsti a společně vyrazí k hradu.
Lunienne Naeryen
Lunienne Naeryen
Lady Naeryen

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 31. 01. 18
Age : 23
Loajalita : Smaragdové řeky

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tréninky Lunienne Naeryen

Příspěvek pro Lunienne Naeryen za Sat Nov 03, 2018 12:55 pm

Místo : Dračí Pláně - Tregaron, knihovna
Počasí : déšť
Denní doba: podvečer
Trénink dovednosti - inteligence

Velké zdobené dveře knihovny se se skřípotem otevřou. V nich se objeví hubená dívka s rozpuštěnými vlasy, které nemá nijak ozdobené či spletené, což je dosti neobvyklé. Na sobě má jednoduché tmavé šaty, ve kterých by si ji kdokoli mohl splést s nějakou prostou dívkou. V ruce má malý svícen se zapálenou svící. Plamínek se třepotá v jemném chladném vánku, který sem vniká pootevřeným oknem. Společně s chladem sem vniká i vůně deště, jehož kapky netrpělivě a rytmicky bubnují na okenní tabulky. Dnes by nechtěla být venku, ještě by nastydla. Proto se rozhodla, že si v tento dlouhý večer přečte pár knížek a prostuduje nějaké zajímavé Spisy. Dveře za sebou s kvílením zavře a tiše se dostanu k jednomu ze stolů, po kterém přejede bříšky prstů. Vždycky ji bavilo číst knihy. Už když ji to tatínek naučil. Ale teď na to neměla moc času, spíše musela řešit diplomatické věci, než se zabývat čtením příběhů. Neposadí se. Místo toho dojde k jednomu z regálů a vytáhne z něj několik knih, které se týkají Stříbrolesí. Chce se o této zemi dozvědět do nejvíc. Nerada bývá překvapená z nějakých nečekaných událostí. Dává přednost připravenosti a studiu před improvizací a nevědomostí.
Sedí u stolu a rukou si podpírá hlavu. Prstem čas od času otočí stránku a pokaždé, když chce, aby si její oči odpočinuly, tak si prstem ukáže, kde skončila a koukne se jinam. Přečetla už asi tři knihy, které našla a zbývá jí už pouze jediná. Zatím se nedozvěděla moc zajímavých informací. Pouze historické události, které věděla již předtím, ale nepamatoval si je. Z každé knihy si udělala výpisy, které by si mohla následně číst a byla by to zestručněná verze. Mihotave světlo svíčky osvětluje listy poslední knihy, které Lunienne čte. Pro dnešek toho čtení má už dost, protože jí trvalo dost dlouho ty knihy přečíst. Venku už skrz dešťové mraky pronikli měsíční světlo a v místnosti se ještě více ochladilo. Lunienne se zvedne a jde zavřít okno, aby sem už dál nefoukal ten studený vítr. Vrátí se k rozečtené knize. Už jí zbývá pouze pár stránek. Svíčka pomalu zkomírá a pozornost Lunienne taky, protože ji pomalu přemáhá únava. Dokončí čtení a také své zápisky. Knihy vrátí do políček na své místo a ještě je pohladí po hřbetech. Vezme si svíčku a své poznámky a jde ke dveřím. Naposledy si prohlédne tohle kouzelné místo a vdechne vůní knih, která se v některých uličkách mísí i s pár chomáčky prachu na nepoužívaných policích. Usměje se a vyjde z místnosti. Jakmile za sebou zavře dveře, tak stejně jako poslední paprsky teplého světla svíčky se pomalu i vytrácí ozvěna jejích kroků, jak se odebírá zpět do své komnaty.
Lunienne Naeryen
Lunienne Naeryen
Lady Naeryen

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 31. 01. 18
Age : 23
Loajalita : Smaragdové řeky

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tréninky Lunienne Naeryen

Příspěvek pro Lunienne Naeryen za Wed Nov 07, 2018 2:10 pm

Místo: kus za Tregaronem - louka
Čas: Pozdní odpoledne
Počasí: zamračeno a chladno

Trénink magie
Nesmí zahálet. Chce zlepšit své umění magie a trénink jí k tomu samozřejmě dopomůže. Minule trénovala, jak mlhu udržet a rozšiřovat. Dnes se rozhodla trénovat jinou schopnost své magie. Proto s sebou potřebovala jak Nera tak i Sparkyho. Díky této magii se častokrát může dostat z boje a to jí mnohdy zachránilo holý život. Je mnohem jednodušší cestovat sama, ale s někým? To už dokáže být oříšek a stojí ji to dost energie. To se právě chystá změnit. Přišla sem hned, jak měla volno a byla odpočatá. Chtěla mít co nejvíce energie a to se jí podařilo. Stoupne si doprostřed palouku. "Nero, jakmile se odhmotním, tak na mě prosím zkus skočit. Ano? Abych věděla, jak moc to budu cítit." Poprosí tygra a on si stoupne a připraví se. Lunienne předpaží ruku a pak švihne směrem k tělu. Kolem se vytvoří mlha a obklopí ji. Obláček mlhy se začne pohybovat směrem k lesu a ke kmenům stromů. Nero se připraví ke skoku a mlhou proskočí. Lunienne bolestně zavře oči. Přeci jenom síla tohohle obra je dost velká.Sice jí tygr proskočí, ale ona dokáže cítit nějakou tu bolest z jeho nárazu. Pokračuje dál, ale o kousek dál úmyslně přestane s přesunem a zastaví se. Mlha se rozplyne a vrátí se ke svým společníkům. "Děkuju, teď to zkusíme se Sparkym." Sparky zavřeští radostí a rozběhne se ke své majitelce. Vyšplhá po její noze a uvelebí se jí na rameni. "Nero, totéž jako předtím, prosím." Požádá tygra a protáhne se. Ten jenom přikývne a přejde trochu blíže k nim. Přenést s sebou další zvíře nebo člověka, je o něco náročnější a chce vědět, jak daleko to se Sparkym zvládne. Ještě k tomu, když jí bude proskakovat ta velká kočka. Švihne rukou a objeví se v mlze. Sama poznala, že je to o dost náročnější, když není sama. Zvládne to asi dvě stě metrů a pak unavená magii zruší a sedne si na zem. Sama by to zvládla mnohem dál, ale teď cítila bolest z Nerových skoků víc a bylo víc únavné s sebou mít i Sparkyho. "Odpočinu si a zkusíme to i s Tebou Nero, ano?" Usměje se a oba své společníky pohladí po srsti.
Po půlhodině odpočinku, kdy se Lunienne zase vrátily síly, se zvedla a podívala se na své mazlíčky a zároveň ochránce. Zvířecí ochránce, Deana teď nepočítá. Tomu se zase zdejchla, když se nedíval, takže ji asi musí teď někde hledat. Zachichotá se. No nic, čas pustit se do práce. Obklopí mlhou všechny tři a s napětím sil se posunou asi 115 metrů. Je to mnohem náročnější než jen se Sparkym. Navíc na ně teď nikod neútočí, takže je to snazší. Bude muset trénovat víc, ale pro dnešek je vyřízená. Raději toho už nechá a vrátí se do zámku. Sedne na hřbet Nerovi a jedou zpět.
Lunienne Naeryen
Lunienne Naeryen
Lady Naeryen

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 31. 01. 18
Age : 23
Loajalita : Smaragdové řeky

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tréninky Lunienne Naeryen

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru