Hon za Artefakty: Aegrotova růže - Lunienne Naeryen & malé děvče

Goto down

Hon za Artefakty: Aegrotova růže - Lunienne Naeryen & malé děvče

Příspěvek pro Osud za Thu Nov 01, 2018 6:24 pm

Místo:
Tregaron - Královské zahrady

Počasí:
Jarní den, jež sebou přináší vůni rozkvetlých květin a deště. Teplota je dnes dosti přijatelná, tak přijatelná, že i prostý lid se šel koupat do moře.

Pořadí:
Osud -> Lunienne

--- --- ---

Pocítil jsem, jak se kdosi blíží k jednomu z artefaktů, tak jsem se rozhodl jednat. Jestliže jej nalezne, tak jsem zklamal. Avšak... co když toho ona osoba bude hodna? Zamyslel jsem se, avšak na myšlení nebyl čas. Rychle jsem se přemístil do Královských zahrad v podobě malého rusovlasého děvčátka. Posadila jsem se na okraj kamenné kašny a vesele si kopala do prázdna. Rukama jsem se zapřela o okraj kašny a pozorovala jsem táhlou cestičku, která byla obklopena různými keři a stromy. Společně tak utvořili úžasný oblouk, který vytvářel stín. Pohlédla jsem na chvíli na sebe a rychle si urovnala bílé šatičky. Kde je ta paní, která sem měla namířeno? S otázkou v myšlenkách jsem naklonila hlavu a stále si vesele kopala do vzduchu.
Osud

Poèet pøíspìvkù : 27

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Hon za Artefakty: Aegrotova růže - Lunienne Naeryen & malé děvče

Příspěvek pro Lunienne Naeryen za Thu Nov 01, 2018 6:33 pm

Rozhodla se projít tentokrát do zahrad. Nera nechala někde v paláci, ale Sparky se rozhodl, že s ní prostě jít musí. Potřebuje si vyčistit hlavu. Má v ní takový nepořádek, až to není pěkné. Alespoň vůně těchto nádherných květin jí zvedne náladu. Aspoň v to doufá. Možná měla říct Aegonovi nebo Taeronovi, aby šli na procházku s ní, ale... Na druhou stranu jí chvilka o samotě jenom pomůže. Nepřítomně hladí Sparkyho po jemné srsti a prochází dál zahradou. Na kašně uvidí malé zrzavé děvčátko, které se tam jen tak opírá a také to vypadá tak, že něco zkoumá. Pousměje se. Vypadala tak ona, když byla malá? Nepamatuje si to. Její chůva říkala, že byla dosti zvídavá a neposedná, ale její vzpomínky na toto období již vybledly a všechny barvy se z nich vytratily. Zbylo jich už jen opravdu málo. Sparky se začne vrtět a chtěl by raději pobíhat kolem. Seskočí dolů a rozběhne se za děvčetem. Lunie jde stále stejným tempem s úsměvem na rtech. "Ahoj, maličká. Nemusíš se ho bát... Jen se chce seznámit." Ubezpečí děvče a Sparky mezitím doběhne k ní a sedí pod kašnou a hledí nahoru na dívku. Nahoru se mu skákat nechce, tady je na ni dostatečný pohled. Co kdybych o nakonec chtěla sníst? Lunie dojde blíže. "Dneska je mimořádně hezké počasí, viď?" Zeptá se konverzačním tónem. Vždycky mluvila ráda s malými dětmi. Jsou tak nevinné a nespřádají nějaké ďábelské plány nebo se Vás nesnaží obelhat.
Lunienne Naeryen
Lady Naeryen

Poèet pøíspìvkù : 37
Loajalita : Smaragdové řeky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Osud za Thu Nov 01, 2018 6:42 pm

Na tváři se mi již rozzářil úsměv, když jsem uviděla onu slečnu. Byla nádherná a její mazlíček vypadal jako huňatá hračka, ke které by se dalo tulit celé dny. Se stálým úsměvem na tváři jsem se podívala paní do očí a jen přikývla. "Ano to je." Pověděla jsem a podívala se zpět na onu huňatou kuličku, která byla poblíž mých nohou. Abych ji náhodou neublížila, tak jsem přestala kopat a se zájmem jsem ji pozorovala. "To je Nyu!" Téměř jsem vykřikla a s rozzářenýma očima se podívala na paní. "A copak zde vůbec pohledáváte vzácná paní?" Opatrně jsem seskočila dolů z kašny. Vyhnula jsem se tomu drobečkovi a bosa začala běhat kolem slečny. Byla to vskutku zábava, avšak poté jsem zakopla o svojí vlastní nohu a spadla. Chvíli jsem se sama divila, co se to vlastně stalo, avšak místo pláče, či křiku, jsem se začala smát a zvedla se. Narovnala jsem se a spojila své ruce za zády. "Měla bych asi být víc opatrná." Řekla jsem si spíše pro sebe a stále sledovala vzácnou paní.
Osud

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Lunienne Naeryen za Thu Nov 01, 2018 7:02 pm

Děvče se usměje a Lun je ráda, že ji Sparky nějak nevyděsil. Sice by ji překvapilo kdyby ano, ale člověk nikdy neví. Děvče vykřikne název jeho druhu a Lunienne se podiví. "To ano! Jak to víš?" Usměje se na ni mile a zvedne Sparkyho do vzduchu a dá ho na kašnu vedle té malé zrzavé slečny. "Jmenuje se Sparky." Řekne a ten se na ni trochu nedůvěřivě podívá. Nakonec jí trochu ostýchavě olízne ruku a pak vyplázne jazyk. Lun se na něj pobaveně podívá. "Chtěla jsem se projít, protože je dneska tak krásné počasí... Květiny tady mají obzvláště krásnou vůni. Jsou jiné, než máme doma, ale všechny mají nějaké to svoje kouzlo." Je ráda, že si může s někým až takhle moc nezávazně povídat. "A co tu vlastně děláš ty? Taky obdivuješ krásu této zahrady?" Mrkne na ni přívětivě a sleduje, jak seskakuje z kašny a také si všimne Sparkyho nesouhlasného pohledu. Chtěl, aby mu věnovala nějakou pozornost. Sleduje, jak kolem ní běhá dokolečka. "Copak to děláš?" Usměje se, ale chvíli po tom, co se zeptá, tak děvče spadne a Lun svraští čelo. "Nestalo se Ti nic?" Očekávala pláč nebo něco podobného. Nic takového se však nekonalo. Zarazilo ji to. Ale tak není přeci pravidlem, že všechny děti pláčou. "To bys měla! Musíš být opatrná, aby se Ti nic nestalo a taky aby tě nic nebolelo. Ono i malé škrábnutí může způsobit problémy." Zvedne prst a ťukne ji do nosu. Děti jsou tak nevinná a úžasná stvoření.
Lunienne Naeryen
Lady Naeryen

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Osud za Thu Nov 01, 2018 7:40 pm

Se stálým úsměvem jsem se koukla na Sparkyho a pořádně si ho prohlédla. Byl vskutku roztomilý a hned bych si ho nejraději vzala domů. Má pozornost ovšem musela směřovat k oné slečně, tak jsem se toho také držela. "Slyšela jsem o nich... roztomilé, huňaté kuličky... nic jiného to být prostě nemohlo." Pověděla jsem sebejistě a na chvíli se zahleděla za Lady. Nedaleko na obloze prolétalo zrovna hejno ptáků a mě to vytrhlo z myšlenek. Rychle jsem zaklepala hlavou a opětovně se věnovala paní. "Já? Já tu zalévám všechny květiny. Jsou nádherné a milé. Každý člověk by takový měl být." Pověděla jsem rychle a na chvíli mi zmizel úsměv z tváře. Musím být opatrná... Pomyslela jsem si a rychle se zase pousmála. Je doopravdy nádherná... ale asi nebude zdejší. Opětovně jsem se zamyslela a mezi tím povolila ruce, abych ji mohla chytit. Oběma rukama jsem chytla jednu její. Obtočila se do půlkruhu a pak jsem začala couvat, avšak její ruku jsem nepouštěla. "Pojď se mnou! Pojď se mnou!" Jásala jsem vesele a snažila se ji odtáhnout. "Bude se ti tam líbit! Pojď se mnou! Pojď." Přesvědčovala jsem ji, avšak stále ji nepouštěla.
Osud

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Lunienne Naeryen za Thu Nov 01, 2018 8:30 pm

Usměje se. "To máš pravdu... Je jich spousta druhů. Jestli budeš mít někdy cestu kolem našeho království, tak tam určitě nějakou takovou kuličku potkáš." Ujistí ji a odolává pokušení ji pohladit po vláskách. Děti jsou tak roztomilé. Vždycky ráda sleduje děti u nich ve městě nebo ve vesnicích její země. "To by rozhodně měl, hned by byl svět lepším místem. Viď?" Přitaká souhlasně a potom se na ni podívá. "Je úctyhodné, že tady zaléváš květiny. Asi Tě to hodně baví, že?" Také by ji to nejspíše bavilo, ale nikdy o tom nepřemýšlela. "Teď mě tak napadá... Je tady těch květin hodně. To máš asi práci na celý den, že?" Zamyslí se, ale nakonec se zase pousměje a nechá to plavat. Děvče ji chytne za ruku a začne ji někam tahat. Sparky se podiví a vyškrábe se zpátky na ramena Lunienne. "Dobře, dobře, už běžím." Rozesměje se a dobrovolně cupitá za děvčátkem.
Lunienne Naeryen
Lady Naeryen

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Osud za Thu Nov 01, 2018 8:53 pm

Jednu ruku jsem povolila, ale druhou jsem ji stále držela. Chtěla jsem mít jistotu, že doopravdy za mnou běží. Stále s úsměvem na tváři jsme proběhli skrz zahradu. Cestou se střídali všechny různé barvy, které dělaly místo tak krásné. Zastavili se u rudých růží, které se táhli k zdobené dřevěné terase, na které byl z tmavého dubového dřeva stůl a k němu přisunuty čtyři židle. "Kdyby člověk byl jako květina, tak by nezuřila žádná válka. Nemuseli bychom se ničeho bát. Byli bychom všichni volní a spokojení." S úsměvem jsem vzhlédla k nebi, pustili slečnu a začala se točit. Když jsem se dotočil, tak jsem párkrát zavrávorala, ale balanc jsem udržela. Narovnala jsem se a zadívala se do jejích očí. V tu chvíli jsem zrudla a uklonila se. "Promiňte... jmenuji si Roselia. Úplně jsem zapomněla na to se představit." Trochu jsem se pousmála, aby situace nebyla až tak trapná a chvíli mlčela. Než však lady stihla odpovědět, tak jsem došla k nejbližšímu keři růží a utrhla jednu. Vrátila jsem se ke slečně a chvíli pozorovala onu růži. Pak jsem náhle natáhla ruce, aby si ji paní vzala. "Jsou krásné a neškodné že?" Na tváři se mi objevil lišácký úsměv a čekala, co lady udělá.
Osud

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Lunienne Naeryen za Fri Nov 02, 2018 10:16 am

Její slova jí zněla zajímavě. Bylo až děsivé, o čem má tahle holčička přehled. To jsou všechny děti takové? "To máš asi pravdu... Ještě že otec nynějšího mladého krále národy sjednotil a válku ukončil. Tolik zmařených životů pro nic..." Ona je též na straně míru. Je to lepší než krveprolití. Děvčátko se začne točit dokola. "Ať se Ti netočí hlava, princezno." Usmívá se na ni spokojeně. Všechny starosti jí z hlavy odletěly jako šíp. Takovou magickou moc děti mají. Rozjasní jakýkoli pochmurný den. Nakonec se jí zadívala přímo do očí a zrudla. Následovalo chvatné purkrle a představení. "To nevadí." Zachichotá se. "Jsi velmi slušná, krásně Tě to naučili." Přikývne uznale. Všimla si, že spousta dětí je naučená od rodičů takto, aby děcka nenarazila na nějakého nepříjemného šlechtice a ten je za neuklonění nepotrestal. "Moc mě Těší, Rosalio, děvče, jež udržuješ při životě Královské zahrady. Já jsem Lunienne Naeryen." A modrá chlupatá kulička vykoukne zpoza vlasů. "A Sparkyho už znáš." Pohladí ho a sleduje s rozjasněným úsměvem děvčátko. Tohle všechno vlastně říkala do větru, protože děvče uteklo k nejbližšímu růžovému keři a jednu růži utrhne. "Jsou nádherné, ale s neškodností nemohu souhlasit... Sparky si o tom myslí své, protože několikrát zaběhl do růží a několik hodin jsem z něj vytahovala jejich trny." Musí se pobaveně zasmát a natáhne ruku k růži. Snaží se ji chytit tak nějak mezi trny, ale stejně se o jeden z nich píchne. Podívá se na malinkou ranku a zase na děvčátko. "Jak dlouho tady zaléváš, Roselio?" Mezi slovy si přivoní k růži v její ruce. Sparky s tou ďábelskou věcí nechce mít nic společného, takže se zase schoval pod vlasy.
Lunienne Naeryen
Lady Naeryen

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Osud za Sat Nov 03, 2018 4:10 pm

Upřeně jsem sledovala vzácnou paní a přemýšlela, co vlastně mám odpovědět. Při přemýšlení jsem měla vždy takový směšný výraz, kterému se všichni kolo smáli. Nevím jestli se přesně smáli mým lehce pootevřeným ústům, či tomu, jak nadzvedávám obočí. Tak či onak jsem v takovém momentu terčem posměchu. Pro efekt jsem si přiložila levou ruku ke krku a třemi prosty si chytila bradu. "No... pár měsíců... možná něco přes rok nebo přes dva.." Odpověděla jsem a nasadila rychle svůj lišácký úsměv. "Jste taky taková růže?" Optala jsem se zvědavě. Byla to asi dosti divná otázka, avšak cosi uvnitř mě mě nutilo, abych se ji na to optala. Pustila jsem si bradu a ruce nechala volně kolem těla. "Já si myslím, že každá slečna v tomto království je jako tato květina." Řekla jsem ještě před tím, než na moji otázku lady stihla jakkoliv zareagovat. Udělala jsem pár kroků vpřed, abych byla blíž u Lun. Vítr v danou chvíli zafoukal o něco silněji, než doposud a při mé smůle mi rozházel vlasy tak, abych nemohla vidět. Když se konečně uklidnil, urovnala jsem si své vlasy a s úsměvem naklonila hlavu.
Osud

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Lunienne Naeryen za Sun Nov 04, 2018 3:33 pm

Uznale pokývne hlavou. "To je už dost dlouhá doba, musím uznat." Sparky si děvče stále zvědavě prohlíží ,ale po chvilce ho to přestane bavit a zaplete se od vlasů své majitelky. Vykoukne druhou stranou a sleduje, co se děje za zády Lun. Dívka vznese zvláštní otázku. Mladá vládkyně se nadechne v odpověď, ale než stihne cokoli říct, tak děvče odpoví vlastně za ní. Odpoví dost vyspělým způsobem. "Jak jsi na to přišla?"Podiví se tmavovlasá žena, ale nakonec přikývne. "Asi máš pravdu... Růže se přeci musí nějak bránit. V tomhle světě by dívky, které se chovají pouze jako růže, mohli býti utrženy a zahubeny." Lehce pokrčí rameny a zvědavě si dívenku prohlíží. Zajímá ji, co z prcka ještě vypadne dál.
Lunienne Naeryen
Lady Naeryen

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Osud za Mon Nov 05, 2018 4:10 pm

Trpělivě jsem vyčkávala její odpovědi a nakonec mi byly i poskytnuty. Můj úsměv zůstával na obličeji a začala se lehce kolíbat. "Když jsou tedy dívky jako růže, tak také ubližují lidem, jelikož každá růže má své trny." Zamyslela jsem se a na chvíli zvážněla. Uvažovala jsem, zda slečna má nějakou šanci získat onu věc. Za pokus ovšem nic nedám, a tak jsem vykročil vpřed, abych si stoupla vedle slečny. Na obličeji jsem již měla jen lehký úsměv. Naznačoval spokojenost a zakrýval mé tajné plány. Otočila jsem se tak, abych byla natočená stejným směrem, jako slečna. Chytila jsem ji za ruku a podívala se do jejích očí. "Pojď." Pronesla jsem a pomalu vykročila. Měli jsme namířeno přímo na onu terasu, kde byl onen stůl. Šli jsme klidnou chůzí a asi v půli cestě jsem již neodolala a musela se zeptat. "Kdybys mohla léčit veškerá fyzická zranění, koho bys vyléčila? Může, kterého neznáš, či někoho velice blízkého?" Moc dobře jsem věděla, v čem spočívá chyták, avšak lehce jsem i doufala, že i ona jej prohlédne. Měla jsem jistý pocit, že zrovna ona by byla vhodná nosit onu brož.
Osud

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Lunienne Naeryen za Tue Nov 06, 2018 2:16 pm

Přikývne. "máš pravdu... Každý minimálně jednou ublíží jinému člověku. Je náročné být vždycky ten nejhodnější, protože se spoustě lidem prostě zavděčit nedá a víš, co se říká. Na hrubou díru, hrubá záplata." zamyslí se. "Nebo tak nějak to bylo." zasměje se pobaveně a dal cupitá za malým devcetem.
Dívka ji vede na terasu, kterou také moc dobře zná. Sedavali tady s Aegonovym otcem. Vždycky ji vyprávěl různé historky z jeho života. Ať už to bylo z dětství, války, mládí, života s Aegonem a nebo z dospělosti. Vždy ho ráda poslouchala a očima doslova visela na jeho rtech. Když nad tím tak přemýšlí... Tak kdyby nezemřel, už by byli svoji. Ta myšlenka se jí v hlavě zase rozplyne, jak prcek začne mluvit. Sparky vykoukne zpoza vlasů a začne sledovat hejno ptáků, které právě vzlétlo z nedalekého keře. Nechápavě si dívku prohlédne, když se jí zeptá na tak zvláštní věc. Bere to pouze hypoteticky, protože tohle ona neumí a umět nikdy nebude. Její magie na to není uzpůsobená. Volnou ruku jí položí do vlasů a pohladí ji. "No přece oba. .." když tak hladí dívku po vlaskach, tak se jí v hlavě objeví myšlenka, že se těší, až bude lot své vlastní děti. Bude je hýčkat a milovat do konce všech dnů. Ale zatím jí musejí stačit její mazlíčci.
Lunienne Naeryen
Lady Naeryen

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Osud za Tue Nov 06, 2018 7:33 pm

Na mé tváři se konečně objevil upřímný úsměv. Sice to nikterak nešlo poznat, ale do této chvíle můj úsměv a smích vždy schovávaly nejistotu a obavy. "Jste opravdu hodná. Obávala jsem se, že si vyberete jen jednu osobu." Poznamenala jsem. Asi přeci jen bude hodna... pokud splní úkoly, tak si budu jistější... Pomyslela jsem si a konečně jsme došli na terasu. Ze začátku jsem si chtěla sednout, avšak dříve jsem se přesunula k okraji a užívala si výhled na širý oceán. "A co kdyby... má paní... byla možnost, abyste ty dva doopravdy mohla vyléčit?  Kdyby existoval jistý předmět, který by vám propůjčoval onen dar léčení." Otázala jsem se zvědava a na patě se otočila, abych viděla slečně přímo do očí. Chtěla jsem jasně vidět, jaký bude její výraz při odpovědi a dle toho usoudila, zda mluví pravdu. "Onen předmět doopravdy existuje a je někde tady. Ale i přes to, že je to dar léčení, jisté osoby by jej mohli zneužít a léčit jen sebe." Můj úsměv rázem zmizel a v tu chvíli jako kdyby se malé nevinné děvče rozplynulo a před stála tam dospělá osoba. Bohužel podobu jsem v onom momentu změnit nemohla, ale své chování jsem plně ovládala.
Osud

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Lunienne Naeryen za Wed Nov 07, 2018 10:20 am

Zadívá se na ni trochu překvapeně, když řekne, že se obávala, že si zvolí jen jednoho člověka. Samozřejmě ví, že i takoví lidé existují. Někteří by raději zachránili pouze svého nejbližšího, i když mají možnost zachránit i někoho cizího. Naštěstí, nebo spíše naneštěstí, je něco takového podle ní nemožné. Pokud se někdo nenarodí s magií léčení, tak se k tomu v dospělosti jen tak nedostane. To by musel být zázrak. Sleduje upřímný úsměv děvčátka a přestane ji hladit po vláskách. Konečně dojdou na terasu a Lunienne zatají dech. Naskytne se jí znovu pohled na širý oceán. Na okamžik zatají dech a podívá se na dvě židle a stolek. Jako by tam snad viděla Reguse a ji, jak společně hrají šachy. Vždycky ho porážela, ale on nebyl ani trochu naštvaný. Spíš byl okouzlený... Přestane vnímat své myšlenky a sleduje děvčátko. "To je možné?" Sama tomu nedokázala uvěřit. Nevěděla, že může na světě být něco, co člověku umožní vlastnit nějakou schopnost. Když děvče řekne, že je ten předmět někde tady, tak vytáhne obočí o dalšího udiveného výrazu. "Sebe? Ale... V tom přeci musí být i nějaký háček, ne? Protože je jen málo magií a schopností bez vedlejšího účinku." Ale proč by to nebylo možné, že... Ona zvládne sama sebe díky mlze někam přenést a s tímhle je to pravděpodobně stejné. "Lidé umějí být sobečtí, to vím. Ještě za války... Viděla jsem jednoho muže, který by radši předhodil svou ženu a dítě, aby se sám zachránil." Tahle vzpomínka vyvolá nespokojené vrásky na jejím čele a zamračí se. Teď jí něco dojde. Ta změna chování. Najednou se ta děvenka nechová jako malé dítě, ale je to jako kdyby před ní stála dospělá osoba. Dojde jí to. "A ty ten předmět hlídáš, že?"
Lunienne Naeryen
Lady Naeryen

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: