Bayli Therkelo & Veris Reed - Komediant & Kovář...ka

Goto down

Bayli Therkelo & Veris Reed - Komediant & Kovář...ka

Příspěvek pro Veris Reed za Thu Nov 01, 2018 4:41 pm

Místo: Stříbrolesí - vesnice Rowie

Pořadí: Veris - Bayli

Počasí: Slunečné dopoledne. Ve vzduchu lze cítit vůně blízkého moře, kterou dovál mírný větřík. Teplota se může pohybovat kolem sedmnácti stupňů.

Úvodní post

---

S úsměvem na tváři jsem kráčel neznámo kam. Sám jsem ovšem nebyl, společnost mi dělal můj malý podvraťák, který odněkud sehnal rybu. Ihned jak jsem to zbystřil, tak mi ukápla slina. S úsměvem jsem se sklonil k němu a můj pohled směřoval přímo na onu rybičku. "Kaneki... vlče milé... já rád tebe." Vlk ovšem vycítil lest a začal couvat, avšak já se nenechal odradit s se slovy "Ty podvraťáku!" jsem po něm skočil. Pro moji smůlu vlk měl rychlejší reakce, než jsem kdy mohl mít já, a tak utíkal s rybou ve své tlamě. Nevzdával jsem se však, rychle skočil na nohy a běžel z ním. Cestou se z kapes ztrácel krásné kameny, které jsem posbíral na cestě přes tuto zemi. "Stát ty!" Křičel jsem a snažil se dohnat onoho vlka. Pořádně jsem si ani nevšiml, že mě vedl k jakési vesnici. Když jsem do ní vběhl, ztratil jsem svého vlka z dohledu. Podrbal jsem se na hlavě a smyšlenkou, kde to vlastně jsem, jsem se začal rozhlížet kolem sebe. Lehce zmaten a zároveň i pobaven. Zrovna zde byl jakýsi trh, který sem nalákal dosti lidí, takže jsem viděl ihned příležitost uspořádat pár svých komických kousků. To ovšem mohlo počkat, teď jsem musel najít svého smetáka, který si zrovna kdesi vychutnával onu lahodnou rybičku.
Přišlo mi, že jsem prolezl celou vesnici, abych toho čokla našel, avšak nakonec se poštěstilo. Huňáč se ukrýval v jakési uličce, kde nikdo jiný nebyl. Byl otočen zády, tak jsem měl jednoduší jej chytit. Potichu jsem k němu přikráčel a když jsem byl dostatečně blízko, tak jsem jej i chytil. Zvedl jsem ho nahoru a pak odhodil za sebe. "Těžký ty!" Křikl jsem na něj a s lišáckým úsměvem jsem se rychle otočil. Úsměv mi rychle zmizel z tváře, jelikož on ponechal jen pár kostí. S kručícím žaludkem jsem sklopil hlavu. Vlk mezitím vesele kolem mě pobíhal. Podvraťák jeden se chtěl předvést, že nakonec vyhrál on. Jako většinou.

Naposledy upravil Veris Reed dne Fri Nov 02, 2018 11:42 am, celkově upraveno 2 krát
Veris Reed
Šašek

Poèet pøíspìvkù : 13
Loajalita : Mlhavé lučiny
Motto vaší postavy : Nikdy není dost smíchu!

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Bayli Therkelo & Veris Reed - Komediant & Kovář...ka

Příspěvek pro Bayli Therkelo za Thu Nov 01, 2018 7:10 pm

Rusovlasá dívka se poskočným krokem procházela uličkami malé vesničky s vlčím křížencem v patách. Zavedla jí sem práce. Jeden z bohatších obyvatel měl zájem o její výrobky, a tak si zabalila své věci a vyrazila na výlet. Ráda tomu říkala ,,pracovní cesta", avšak jakmile to někde vypustila ze svých malých rtíků, posluchači ji pouze obdařili pobavenými úšklebky. Nechápala to. V její hlavě to znělo tak vznešeně a důležitě, avšak když tuto myšlenku vyslovila, pražádný obdiv nevyvolala. Navzdory těmto řečen do vesničky dorazila a svou práci jako vždy kvalitně odvedla. Dostala zaplaceno a teď již pouze radostně bloumala v ulicích oné vesničky. Třebaže měla doma též pár objednávek, dávala si rusovlasá dívka na čas. Zasloužila si trochu volna. Od té doby, co zavítala do hlavního města a její dovednosti se rozkřikly, nedělala nic jiného, než jen stála u výhně. Její vzezření o ní vypovídalo všelico, avšak kovářku by mezi nimi sotva někdo hledal. Klienti byli často kvůli jejímu vzhledu nedůvěřivý, avšak to ona znala tajemství černého kovu. Pracovat s ním chce nebývalou jemnost a zručnost, hrubá síla černé rudě nedomluví. Plna radosti z volného času rusovlasá dívka prudce zahla za roh. Za zakázku dostala docela dost peněz, a tak se rozhodla udělat si výlet na trhy. jež tak milovala. ,,Vane?" zašvitořila směrem k šedému kříženci, který zaujatě zvedl hlavu ,,Víš, co si musíme koupit?" zašklebila se, aniž by očekávala odpověď. Byla si moc dobře vědoma skutečnosti, že jí její přítel odpovědět nemůže. ,,Sušené maso!" vypískla nadšeně. Van pouze souhlasně zaštěkal. Vesnice Stříbrolesí byli tímto masem vyhlášené. Dělali jej poctivě, a tak si zanechalo lahodnou nasládlou chuť. I ona jeho chuti propadla.
Bayli Therkelo
Kovářka

Poèet pøíspìvkù : 27
Loajalita : Stříbrolesí
Motto vaší postavy : Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Veris Reed za Thu Nov 01, 2018 7:53 pm

Zkoumající kosti, zda nezbylo alespoň trochu masa, jsem musel vypadat vskutku směšně. Avšak, já vždy vypadám směšně. Pro mojí smůlu tam byly jen kosti. S kručícím břichem jsem vstal a vyčítavě se podíval na Kanekiho. "Prašivec! Prašivec ty!" Křičel jsem, avšak vlk si to nijak nebral a stále kolem běhal a vrtěl ocasem. Odfrkl jsem si, rychle natočil hlavu na stranu a zvedl nos. Co já jíst teď?... Zamyslel jsem se a opětovně mi zakručelo v břiše. Nakonec jsem usoudil, že když tu budu jen tak stát a nic nedělat, tak se asi nenajím. Tudíž se spěchem se se otočil a vyběhl přímo do ulice. Pokud se tomu tak dalo říkat. Málem jsem srazil pár lidí, ale to mi nějak nevadilo. Spadl jsem, odřel se a kdo ví co už tolikrát, že by mi další nehoda nevadila. Klusem jsem probíhal vesničkou, kde bylo celkem rušno na to, jak malá byla. Kaneki mi bohužel byl v patách. Pro jeho štěstí šel přímo za mnou, jelikož kdyby šel přede mnou, tak bych se mu pokusil ztratit. Probíhající uličkou jsem slyšel jen cizí rozhovory, ale jedna věta mě dosti zaujala. "Sučené... ma...maso?" Vyhrkl jsem ze sebe a zastavil se. Rychle a bezúčelně se začal rozhlížet, abych zjistil kdo to řekl. Avšak na to jsem byl až moc zbrklý. Něčeho jsem si ovšem všiml. Byl to vlk? Nebo něco takového. Pomalu jsem se k tomu přibližoval a pořádně si to prohlížel. Nikdy jsem takového vlka neviděl a to jsem mezi nimi vyrůstal. "Co ty zač?" Zeptal jsem se nahlas a stále pozoroval onu bytost.
Veris Reed
Šašek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Bayli Therkelo za Sat Nov 03, 2018 3:43 pm

Kráčíc zaplněnými uličkami, stále přemítala nad tématem, jež předtím vyslovila. Sušené maso patřilo mezi její nejoblíbenější pochoutky, a tak když se nacházela ve vesnici, jež jej vyráběla, nemohla si jej nechat proklouznout mezi prsty. V hlavním městě bylo téměř nemožné tak kvalitní maso, jako dělají na vesnicích, sehnat. Musela tedy vzít příležitost za pačesy, dokud se jí ještě nabízí. Náhle se zastavila uprostřed jedné z menších uliček, ve které se to lidmi jenom hemžilo. Kolem uší jí prolétlo pár nevrlých nadávek, vůči její osobě, avšak rudovlasá dívka byla až moc zaujata děním před sebou, než aby se u oněch slov pozastavila. Stoupajíc si na špičky, pohledem těkala ze strany na stranu. Hledala povědomý vývěsní štít stánku, jenž jí již pár let zásoboval sušenou pochoutkou. Jako obyčejně bylo na trhnu mnoho lidí. Dalo se tu naleznout na co si dobrodruh vzpomene a obchodníkům vždy trhy vynesly nemalé peníze. Sama párkrát přemýšlela o otevření stánku na jedné z takových událostí, avšak pozornost, kterou by na sebe strhla malá rudovlasá dívka, v jejíchž silách bylo ukout mocné zbraně, nebyla žádoucí. Nestála o stejné problémy, jež jí potkali ve Val Aerlionu. Při vzpomínce na Bastiena jí jizvy, jež hyzdily její tělo, prudce zabolely. Nechtěla na to znovu myslet. Tuto myšlenku rychle zatlačila zpátky, hluboko do hlavy, tam, kde měla svoje místo. Odsouzena k zapomnění. Náhle její myšlenkové pochody vyrušil lehký tlak rohu na jejím stehnu. Sjela pohledem ke svému společníkovi a lehce se zarazila. Otrhaný chlapec, od pohledu mladší než ona, si jejího křížence se zájmem prohlížel. Van pouze znepokojeně couval, snažíc se udržet si aspoň malý odstup. Když zaslechla jeho slova, nemohla jinak, než se usmát. ,,Ten ti asi neodpoví." neodpustila si štiplavou poznámku, která měla za úkol upoutat chlapcovu pozornost.
Bayli Therkelo
Kovářka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Veris Reed za Sat Nov 03, 2018 3:57 pm

Naklánějíc hlavu jsem si stále prohlížel onu bytost. Vypadala jako vlk, smrděla jako vlk, ale něco mi na ní i tak nesedělo. Naoki z ní byl taky celý paf, až na to, že on si chtěl pouze hrát. Otráveně jsem strčil do svého vlka, aby dal pokoj. Narovnal jsem se a podíval se na rusovlasou dívku. Ta nevypadala nijak extra zajímavě. Chvíli jsem si přebíral její slova v hlavě a když jsem je konečně pochopil, tak jsem se jen pousmál. "Psi umět mluvit." Pověděl jsem a na hulváta si sedl na zem, aby byl v úrovni onoho stvoření. "To zajímavý. Co to být?" Optal jsem se znovu a nahlas, přičemž jsem pozvedl hlavu, abych se podíval na onu holčinu. Již dlouho mě takto nic nezaujalo, tudíž jsem chtěl ihned odpovědi. O zem jsem se opřel dlaněmi a naklonil se blíž k té divné věci. Po chvíli jsem se chtěl podívat ještě blíž, co znamenalo se přesunout za dívku. Jako pejsek jsem se přesunul co nejvíc to šlo a nechápavě nakláněl hlavu. V této blízkosti jsem pořádně nasával pach, abych si jej na příště zapamatoval. Chtěl jsem ještě blíž. Zvedl jsem pravou ruku, abych ji přesunul a následně se o ní opětovně zapřel, avšak neudržel jsem rovnováhu a pro moji smůlu jsem se opřel o danou dívku, které ono stvoření patřilo.
Veris Reed
Šašek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Bayli Therkelo za Tue Nov 06, 2018 5:53 pm

Otrhaný chlapec si Bayli ani nevšiml, až do okamžiku, kdy z úst vypustila tu hrstku slov. Když konečně zaznamenal její přítomnost a zvedl hlavu, nevinně se na něj uculila. Již od pohledu vypadal jako žebrák, či tulák. Mladý otrhaný chlapec s nevzletnou mluvou. Byla si téměř jistá, že nemá přístřešek a pokud ano, ne nijak útulný a v břiše mu v jednom kuse kručí. S pobaveným výrazem sledovala svého zvířecího společníka, který se tak usilovně snažil od otrhaného chlapce utéct. ,,Vážně?" pronesla s lehkým zaujetím v hlase. Byla si vědoma, že takový lidé jsou vetšinou blázni, avšak jejich žvatlaní mělo občas něco do sebe. ,,Co teda povídá, tenhle chlupáč?" otázala se, míříc prstem na Vana. Šedý vlk po rusovlasé dívce vrhl jeden vyčítavý pohled, načež se opět dal na útěk. Takový druh pozornosti se mu ani trochu nezamlouval. Nebyl na něj zvyklý. Většinou jej pouze s opovržením sledovalo mnoho očí. Nevadilo mu to. Již si zvykl. Takové zaujaté chovaní od lidé, které potkal na ulici, bylo nezvyklé. ,,Je to kříženec vlka, jelena a kance." prohodila rusovláska, třebaže si byla jistá, že více než slova chlapce zajímá tvor samotný. ,,Vytvořila jsem ho." dodala již trochu tišeji v naději, že jí chlapec neslyšel. Za svou chvíli zamyšlení byla potrestána. Chlapec do ní prudce vrazil. Lehce zavrávorala, avšak nakonec za podpory svých nohou pád ustála.
Bayli Therkelo
Kovářka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Veris Reed za Tue Nov 06, 2018 8:27 pm

Rychle jsem přesunul svoji ruku na stabilní místo. Jednalo se bohužel o slečninu nohu, avšak nakonec jsem i já svoji rovnováhu zachoval a pořádně si prohlédl ono stvoření. "Já nevědět... to jiný jazyk než znát já..." Pověděl jsem a věnoval krátký pohled slečně. Opětovně jsem se začal věnovat zvířeti a nechápavě jsem nakláněl hlavu. Vytvořila? Jak? To nejít.... Pomyslel jsem si a podezříval onu dívku z používání cizích a zajisté zakázaných technik. Takto si dívka vytvořila můj zájem. Rychle jsem si dívku začal prohlížet a po všech čtyřech kolem ní udělal kolečko. Zastavil jsem se přímo před ní a stále jsem nechápal. Klekl jsem si a ruce vystřelil k jejím kolenům, které jsem rychle, ale opatrně, odtrhl od sebe. Strčil jsem mezi ně hlavu a pohlédl napřed na levou stranu a následně i na pravou. Stále jsem to nechápal. Jestli jej vytvořila, tak odkud se vzalo. "Jak? Kde? Vytvořit nejít... zkoušet to já..." Pověděl jsem a vrátil se na svojí původní pozici. Pohlédl jsem vzhůru, abych viděl dívce přímo do očí a nasadil svůj nechápavý pohled. Dříve, než dívka stihla jakkoliv zareagovat, tak jsem se neohrabaně zvedl. Nebyl jsem moc vysoký, ale to ona taktéž ne. Svoji rukou jsem ji začal nadzvedávat vlasy, zda tam není schováno ono místo vytvoření. Bohužel jsem nic nenašel. Trochu uraženě, že mi dívka neodpověděla, jelikož byla asi zaskočená, jsem zkřížil ruce na prsou a pokrčil pravý koutek úst. "Nevěřit ti... ty lhát teď!" Vyhrkl jsem ze sebe, natáhl ruku a ukázal na ní tak, že se můj ukazováček zastavil těsně před jejím nosem.
Veris Reed
Šašek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: